Nejčastější dotazy

přečtěte si nejčastější dotazy našich zákazníků

Nejčastější dotazy

Jak mám objednat a jaká je dodací doba ?

Objednávku učiňte u Vašeho nejbližšího prodejce e-mailem ( seznam prodejců najdete v záložce Kontakty ) nebo objednejte přes náš e-shop. Dodací doba u TERMO-KONOPÍ Premium 1 - 2 týdny nebo dle dohody, u TERMO-KONOPÍ Plus 3 - 4 týdny. Objednání TERMO-KONOPÍ Basic možné jen od 60 m3, dodání do 2 - 3 týdnů.

Jak se platí přeprava na místo stavby ?

Doprava v České republice je zdarma na místo určení od 30 m3, na Slovensko od 50 m3; při menších objednávkách spoluúčast na dopravě; poslání jednoho balíku či kusu zboží v České republice 130,- Kč bez DPH.

Jak je TERMO-KONOPÍ odolné proti hlodavcům, hmyzu, molům a dalším škůdcům ?

TERMO-KONOPÍ je velmi odolné proti všem škůdcům, nemusí se chemicky ošetřovat ani ve fázi růstu, ani pro účely tepelné izolace. TERMO-KONOPÍ je vyrobeno ze zpracovaného čistého konopného vlákna, které neobsahuje bílkoviny a není náchylné ani ke tlení či plesnivění. Konopná vlákna mají tu přednost, že nejsou pro hlodavce stravitelná a díky obsaženým speciálním kyselinám škůdce odpuzují.

Je TERMO-KONOPÍ hořlavý izolační materiál ?

TERMO-KONOPÍ spadá do třídy hořlavosti B2 ( evropská třída hořlavosti E ). Je impregnováno v roztoku přírodní sody ( 3 - 5 % ), která působí jako protipožární ochrana a díky sodě má TERMO-KONOPÍ samozhášivé vlastnosti. Impregnace sodou působí také jako ochrana proti plísním a hnilobě.

Dá se TERMO-KONOPÍ použít i jako fasádní izolace ?                 

TERMO-KONOPÍ je výplňová tepelná izolace a její použití je vždy do roštu. Jako fasádní izolace se může zcela jistě použít, ale opět do roštu, na který se pak upevní záklop.

Je potřeba u TERMO-KONOPÍ použít parotěsnou fólii ?

u TERMO-KONOPÍ  se v žádném případě nepoužívají parotěsné fólie. TERMO-KONOPÍ je difúzní materiál, který "dýchá" a pracuje se vzdušnou vlhkostí. Proto se směrem do interiéru používá tzv. parobrzda, která zbržďuje a reguluje průnik vzdušné vlhkosti do izolace a zase ji pouští zpět do interiéru.

V čem je konopná izolace lepší než běžně používané izolační materiály ?

Hlavní předností TERMO-KONOPÍ je, že je to přírodní tepelná izolace vyrobená z obnovitelných zdrojů, má vynikající tepelně-izolační vlastnosti, které jsou naprosto srovnatelné s běžně používanými izolačními materiály.

Důležitou vlastností TERMO-KONOPÍ je, že má vysokou měrnou teplotní kapacitu ( umí naakumulovat teplo a zadržet ho na delší dobu než klasické izolace ). Díky tomu TERMO-KONOPÍ optimálně vyrovnává extrémní teploty v zimě i v létě ( fázový posun u TERMO-KONOPÍ při izolaci sřechy 24 cm izolace je o 2,6 hod. delší než u minerální izolace ).

Je to difúzní materiál, který dýchá", má klimatizační efekt a vytváří příjemné a zdravé klima pro bydlení; je vhodné i pro alergiky. Výborně "spolupracuje" se dřevem a hlínou a hodí se ideálně do dřevostaveb, srubů a roubenek. Jeho pužití je ale samozřejmě možné i ve zděných domech, ve staré i nové zástavbě.

Další předností je, že je CO2 pozitivní - nezatěžuje a dokonce odbourává CO2 v atmosféře ( u TERMO-KONOPÍ Premium je to 13 kg CO2 na m3 ).   

Při montáži nekouše a neškrábe, nedráždí dýchací cesty.

Vyrábí se ve standardních formátech, ale i na míru bez přirážky k ceně.

Rostlina konopí


E-shop IZOLACE KONOPÍ

Kontaktujte nás

Objednávka materiálu

Novinky

Jaro 2016

Akční sleva až 25%

jaro 2016

číst : celý článek

Pozvánka na veletrh Dřevostavby 2015

Rádi bychom vás pozvali na veletrh Dřevostavby 215 Kdy? 11.2.2015 - 14.2.2015 Kde? Výstaviště Holešovice - Přední montovaná hala

číst : celý článek

Soutěž Interiéry a design

Hlasujte na portálu Dřevěná stavba roku v kategorii Interiéry a design pro interiér našeho firemního sídla - srubu v Táboře - a vyhrajte krásné ceny !

číst : celý článek

Loga a certifikáty

  • Oko test
  • Klima sucht Schutz
  • Stiftung Warentest
  • Natureplus
  • Časopis zdravého bydlení
  • Grand designs magazine
  • Ressourcen